Loading...

12.08.21 Програма "Доступні ліки". Що отримує пацієнт? Пресбрифінг НСЗУ???? З 1 жовтня НСЗУ почне адмініструвати програму забезпечення інсулінами. Це означає, що пацієнти з цукровим діабетом зможуть безоплатно або з доплатою отримати препарати інсуліну. А Національна служба здоров’я відшкодує аптекам, які працюватимуть за договором з НСЗУ, вартість препаратів.
На програму виділено 660 млн грн. Цього достатньо, щоби забезпечити всіх пацієнтів інсуліном безоплатно - за умови запровадження та дотримання певних чітких правил. Програма реімбурсації інсулінів повністю відповідає меті трансформації системи охорони здоров’я - створити універсальний доступ до медичних послуг для всіх громадян.
???? Щоб отримати електронний рецепт з 1 жовтня, пацієнтам необхідно мати індивідуальний план лікування із визначенням типу та дозування інсуліну. Такий план складає ендокринолог. Тому пацієнтам, які потребують інсулін, варто відвідати ендокринолога, щоб лікар створив індивідуальний план в електронній системі охорони здоров’я. ​​
????‍⚕️️​????????‍⚕️ Електронний рецепт відповідно до плану лікування зможе виписати або лікар-ендокринолог, або сімейний лікар, з яким пацієнт уклав декларацію. Однак сімейний лікар може виписати електронний рецепт за вже встановленим ендокринологом планом лікування, і не може змінити призначення ендокринолога. Тому при закінченні кількості інсуліну за планом лікування сімейний лікар направляє пацієнта до ендокринолога для коригування або створення нового плану. А до кого звертатись за повторним рецептом, пацієнт обирає самостійно.
???? Пацієнт отримає інсуліни за е-рецептом в аптеці, яка уклала договір з НСЗУ за напрямом відшкодування інсулінів. Де є найближча аптека з “Доступними ліками” можна буде перевірити на сайті НСЗУ на дашбордах в розділі “Е-дані” або за телефоном контакт-центру НСЗУ 1677.
???? Ендокринологи вже з 1 липня 2021 мають обов'язково вести медичні записи щодо плану лікування пацієнтів з цукровим та не цукровим діабетом, та реєструвати їх в електронній системі охорони здоров’я. У коректному веденні таких електронних медичних записів лікарям допоможе оновлений навчальний курс “Ведення медичних записів пацієнтів з діабетом на амбулаторному рівні”. З 16 серпня 2021 року він доступний на платформі Академії НСЗУ. Посилання на форму для реєстрації.
???? На сьогодні в межах програми “Доступні ліки” держава відшкодовує вартість ліків проти серцево-судинних захворювань (в т.ч. і профілактику інфарктів та інсультів), бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу.
Програма включає 293 лікарських засобів. 70 з них пацієнти можуть отримати повністю безоплатно. Інші - з доплатою. З січня до програми приєдналися вперше понад 450 тисяч пацієнтів. А загалом програмою користуються 3 млн пацієнтів.
???? НСЗУ чітко виконує умови співпраці з аптечними закладами та вчасно виплачує кошти. У 2021 році НСЗУ відшкодувала аптекам майже 576 млн грн. А за весь час адміністрування програми НСЗУ відшкодувала аптекам понад 2 мільярди гривень.
 

Популярні новини