Loading...

Актуальний стан оплат медичним закладам за надані медичні послуги за Програмою медичних гарантій-2021Останнім часом склалася ситуація, що по деяких закладах виникали затримки із виплатами. Це сталося через організаційні та технічні причини. Розповідаємо яка ситуація на сьогодні.

????Виплати медзакладам за медичну допомогу пацієнтам з COVID-19. У квітні та травні деякі медичні заклади госпіталзовували пацієнтів з коронавірусом, але не відповідали вимогам надання допомоги.
Через це Національна служба здоров’я не могла укласти договори з такими лікарнями і виплатити їм гроші. Завдяки спільним зусиллям Уряду, Міністерства охорони здоров’я та НСЗУ була прийнята постанова, яка розблокувала ці виплати. До порядку реалізації Програми медичних гарантій внесли зміни, які дозволи Національній службі здоров’я виплатити гроші закладам, які не відповідали вимогам. Для цього заклади укладають з НСЗУ додаткові угоди.
????Усі кошти за лікування пацієнтів з коронавірусом у квітні та травні Національна служба здоров’я виплатила.
За послуги, надані у червні, всі заклади отримали оплату, крім 25 лікарень. 10 з них отримають 31 мільйон гривень на цьому тижні. Решта - у процесі підписання угод та звітів. Щойно це буде завершено, заклади отримають оплату.
????Загалом з квітня цього року, НСЗУ виплатила медичним закладам понад 32 млрд грн. З них:
- закладам первинної медичної допомоги - 6,6 млрд грн
- спеціалізованим медзакладам - 18,9 млрд грн
- центрам екстреної медичної допомоги - 2,9 млрд
- за надання допомоги пацієнтам з коронавірусом - 3,9 млрд грн.
За липень заклади вже отримали кошти за пакетами, що оплачуються за глобальним бюджетом. Тобто за напрямами, де передбачена фіксована сума. Оплати за пріоритетним напрямками заклади отримують за підсумками роботи у попередньому місяці після його закінчення.
????Щодо пріоритетних послуг, то з квітня по липень цього року НСЗУ виплатила медзакладам:
- 296 млн грн за медичну допомогу при інсульті,
- 111 млн грн - за медичну допомогу при інфаркті,
- 615 млн грн за медичну допомогу при пологах,
- 255 млн за медичну допомогу у складних неонатальних випадках
- 79 млн за пріоритетні послуги з раннього виявлення онкології.
Серед іншого, наприклад, за напрямом онкології з квітня по липень цього року НСЗУ виплати 1,3 млрд грн. А найбільше - за стаціонарну допомогу - понад 10 млрд грн.
????За квітень та травень усі медичні заклади, які працюють за договором з НСЗУ, отримали оплати у повному обсязі. Оплату за червень отримали усі медзаклади, крім п’ятьох. Найближчим часом звіти про надані послуги цих закладів НСЗУ опрацює і передасть в Державну казначейську службу для оплати.
????Є також група закладів, яким Національна служба здоров’я зупинила оплати, через те, що вони не виконали вимоги щодо доступності будівель для людей з інвалідністю. Таких медзакладів 77.
На виплати від НСЗУ впливає те, наскільки медичні заклади виконують вимоги договору. Є заклади, які недоотримали значні суми через те що не виконали вимоги щодо доступності будівель.
Всі оплати, які отримують лікарні за договором з НСЗУ, є публічною інформацією, яку можна побачити на відкритих дашбордах Національної служби здоров'я https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-pay
НСЗУ виконуватиме свої фінансові зобов'язання і вчасно виплачуватиме кошти заклад за виконану роботу.
 

Популярні новини