Loading...

Безоплатна медична допомога у разі травмування. Пресбрифінг НСЗУ 09.09.2021. 
???? Які дії пацієнта у разі травмування та яку безоплатну медичну допомогу він може отримати?
????​ По-перше, людина, яка травмувалась, може розраховувати на екстрену медичну допомогу. Екстрена медична допомога - безоплатна. Пацієнту не потрібна декларація з лікарем чи направлення від нього для виклику швидкої. ​​
???? Якщо людина з травмою потребує госпіталізації, то швидка доставить її у той заклад, який має контракт з НСЗУ за пакетами “Стаціонарна допомога дорослим та дітям без хірургічних втручань” або “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах”. За цими медичними пакетами пацієнт отримує безоплатно:
✔інструментальні та лабораторні обстеження;
✔медичну допомогу для полегшення, зняття чи усунення симптомів і проявів травматичного пошкодження;
✔знеболення та медикаментозну терапію;
✔хірургічні операції із забезпеченням анестезії;
✔післяопераційний моніторинг, знеболення і подальшу медикаментозну терапію;
✔цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
✔реабілітацію в гострому періоді.
???? Якщо госпіталізація не потрібна, то травмпункті лікарні пацієнт отримає безоплатно необхідну медичну допомогу. Це передбачено пакетом “Медична допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах”. В нього, в тому числі, включені рентгенологічні, ендоскопічні, ультразвукові, функціональні дослідження, а також лікувальних процедур або малих хірургічних втручань.
???? За даними електронної системи охорони здоров’я, з початку 2021 року медики лікарень швидкої допомоги внесли 53 тисячі записів про ургентну консультацію у травматолога, про консультацію хірурга - майже 62 тисячі медзаписів. Пацієнти проходили найчастіше такі невідкладні обстеження в межах Програми медичних гарантій:
✔рентгенографію стопи - понад 17 тисяч;
✔рентгенографія кисті - майже 15 з половиною тисяч;
✔рентгенографія гомілковостопного суглоба - понад 10 тисяч;
✔рентгенографію коліна - майже 9 000;
✔рентгенографія черепа - понад 5200.
????‍⚕️????‍⚕️ В травмпункті лікуючий лікар, наприклад, травматолог після огляду та надання допомоги за необхідності випише направлення до іншого лікаря-спеціаліста чи обстеження та надасть рекомендації щодо подальшого лікування чи реабілітації.
❗ Консультації вузьких спеціалістів, лікування в умовах денного стаціонару, лікування травм і подальша реабілітація пацієнтів, які не потребують госпіталізації, також передбачена амбулаторним пакетом.
 

Популярні новини