Loading...

COVID-19: скільки грошей виділяє держава на лікування пацієнтів. Пресбрифінг НСЗУ 23.09.21Впродовж серпня цього року в Україні госпіталізували 9156 пацієнтів з коронавірусом. Це на понад 200 пацієнтів більше, ніж у липні. Лікування пацієнтів з COVID-19, як і раніше, оплачує Національна служба здоров’я. Для пацієнта медична допомога у стаціонарі є безоплатною.
????У серпні 252 лікарні мали договір з Національною службою здоров’я України на стаціонарну допомогу пацієнтам з коронавірусом. Попри те, пацієнти потрапляли у 424 заклади охорони здоров’я. Тому вкотре наголошуємо, що обов’язком місцевої влади є правильно будувати маршрути пацієнта, щоб пацієнти потрапляли туди, де нададуть допомогу.
????В серпні, у закладах визначених для лікування пацієнтів з COVID-19 було розгорнуто понад 38 тис ліжок, які підключені до джерела кисню.
????За послуги, надані пацієнтам з коронавірусом у серпні, Національна служба здоров’я сплатила медичним закладам понад 224 мільйони грн. Медзаклади отримують кошти в залежності від того, скількох пацієнтів пролікували та скільки медичних команд залучені до лікування пацієнтів.
????Серед 9156 пацієнтів, госпіталізованих у серпні:
- у легкій формі захворювання перенесли майже 4 з половиною тисяч пацієнтів;
- з середньою формою важкості з підключенням до кисню лікувалися 3,7 тис. пацієнтів;
- у важкій формі в стаціонарах з підключенням до апаратів ШВЛ лікувалися 975 пацієнтів.
????В середньому за лікування у стаціонарі одного пацієнта з коронавірусом у серпні з державного бюджету було сплачено майже 27 тис. грн.
Держава виділяє достатньо коштів, щоб пацієнти, які потрапили в лікарню, отримали допомогу належної якості і не платили за це з власної кишені.
На одну медичну команду, яка надає допомогу пацієнтам в стаціонарі, медичний заклад отримує в місяць 554 тис грн. Крім кількості команд, оплата залежить від інтенсивності роботи закладу та навантаження на медичних працівників. Якщо навантаження на медичну команду менше ніж 10 пацієнтів у місяць - оплата буде меншою. Якщо більше ніж 30 пацієнтів - більшою. Для цього використовуються коригувальні коефіцієнти.
Наприклад, якщо в місяць навантаження на одну медичну команду становить менше, ніж 10 пацієнтів, коефіцієнт становить - 0,379. Тобто замість 554 тисячі на команду виплачують майже 210 тис грн на місяць.
Якщо в місяць навантаження на одну медичну команду становить понад 30 пацієнтів, коефіцієнт збільшується в півтора рази і більше.
????Перелік безоплатної допомоги пацієнтам з коронавірусом у стаціонарі:
- первинний огляд та тестування на COVID-19;
- необхідні інструментальні та лабораторні дослідження, такі як розгорнутий клінічний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, коагуляційний гемостаз, глюкоза, бактеріологічні та інші;
- медична допомога відповідно до галузевих стандартів;
- киснева підтримка, інтенсивна терапія та підключення до апаратів ШВЛ та ЕКМО;
- медикаментозна терапія та знеболення за потреби. Усі ліки, передбачені національним протоколом лікування COVID-19 та Національним переліком лікарських засобів, включені до тарифу, за яким НСЗУ оплачує послуги медичних закладів;
- моніторинг та корекція лікувальних заходів залежно від супутніх патологічних станів;
забезпечення цілодобового лікарського та медсестринського догляду.
????Найефективнішим способом запобігти важкому перебігу коронавірусу і госпіталізації, є вакцинація. Зробити щеплення від коронавірусу можна у будь-якому зручному пункті щеплення. Це абсолютно безоплатно для пацієнта.
Вакцинація допоможе зберегти ваше життя і здоров’я. А також значно знизить витрати держави на лікування важких хворих.
 

Популярні новини