Loading...

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію та “ковідний” сертифікат. Роз’яснення НСЗУ 24.07.21 
????В Україні продовжується бета-тестування ковідного сертифікату в мобільному застосунку Дія. Зараз в бета-тесті - взаємодія між електронною системою охорони здоров'я та Дією щодо сертифікатів по вакинації. На черзі - сертифікат про негативний результат ПЛР, а потім - про одужання від COVID-19. Згодом, окрім Дії, отримати ковідний сертифікат можна буде в свого сімейного лікаря. Документ обов’язково міститиме весь необхідний набір інформації про пацієнта та підстави формування документу.
????Яка саме там буде інформація, залежить від підстави, на якій людина отримує цей сертифікат. Наприклад:
- якщо людина вакцинувалася від COVID-19, то сертифікат міститиме інформацію про дату отримання вакцини, її назву, виробника, серійний номер і кількість доз;
- якщо людина перехворіла на COVID-19, то сертифікат міститиме інформацію про час початку хвороби та одужання;
- якщо людина не хворіла і не отримала щеплення, сертифікат міститиме інформацію про негативний результат ПЛР-тесту, зроблений максимум за 72 години.
????Крім того, обов’язково сертифікат буде містити персональну інформацію про пацієнта:
- прізвище ім’я по батькові кирилицею і латиницею;
- інформація про документ, який посвідчує особу – серія і номер закордонного паспорта;
- інформація про лікаря, який вносив дані, на підставі яких видають сертифікат.
????Такий документ вже можна отримати в електронній формі - через застосунок “Дія”. Застосунок підтягуватиме інформацію з електронної системи охорони здоров’я. Тому дуже важливо, щоб лікар не забував вводити коректні та повні дані, наприклад, інформацію про вакцинацію.
Якщо пацієнт вакцинувався, але лікар не ввів про це інформації в електронну систему охорони здоров’я, то “Дія” видаватиме помилку. Пацієнту доведеться звернутися до свого лікаря,для внесення актуальної інформації.
Згодом Ковідний сертифікат можна буде отриматив закладах охорони здоров’я у свого сімейного лікаря. Також планується видача таких сертифікатів і у центрах надання адміністративних послуг.
????Ковідний сертифікат буде використовуватися як в середині країни (наприклад для відвідування масових заходів), так і для закордонних подорожей. Втім для цього необхідно дочекатися взаємовизнання сертифікатів між Україною та іншими країнами, Уряд наразі активно над цим працює. Слідкуйте за новинами.
????Міжнародне свідоцтво про вакцинацію - цей документ вже можуть отримати ті, кого щепили необхідною кількістю доз вакцини від COVID-19. Він використовується для закордонних подорожей та відповідає міжнародним медико-санітарним нормам. Документ свідчить про те, що людина повністю вакцинована проти COVID-19. Його можна одержати лише в паперовій формі в сімейного лікаря чи в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров'я.
????Міжнародне свідоцтво заповнюється англійською або французькою мовою, додатково також українською мовою.
????Бланк такого свідоцтва не обов’язково має бути жовтого кольору. Його можна роздрукувати на звичайному папері та заповнити вручну. Але обов’язково міжнародне свідоцтво має містити таку інформацію:
- прізвище ім’я по батькові пацієнта, яке заповнюється латинкою так само, як у - закордонному паспорті громадянина, або за правилами транслітерації;
- назва вакцини, дати отримання, назва виробника, серійний номер;
- інформація про лікаря, який вносив дані, його підпис, а також печатка закладу;
підпис пацієнта.
Такі документи дозволяють українцям заново відкрити можливості для подорожей та перетинати кордон при необхідності.
 

Популярні новини