Loading...

Медична допомога пацієнтам з інсультом Пресбрифінг НСЗУ 
29 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з інсультом. Медична допомога при інсульті є одним із пріоритетів у Програмі медичних гарантій. Для пацієнта вона безоплатна у закладах, які уклали договір з НСЗУ.
Інсульт — є однією з найпоширеніших причин смертності в Україні. Це гостре порушення мозкового кровообігу. Коли кров не надходить до певної ділянки головного мозку, його клітини починають відмирати.
Чим раніше пацієнти з інсультом починають отримувати медичну допомогу, тим більше шансів на успішне подолання хвороби без ризику інвалідності або смерті. За лікування кожного окремого пацієнта платить Національна служба здоров’я за підвищеним тарифом.
????З початку цього року заклади, які мають договір на медичну допомогу при інсульті, пролікували 72,5 тис пацієнтів. За їх лікування Національна служба здоров’я заплатила лікарням понад 1 млрд 358 млн грн.
????Наразі в Україні є 238 медичних закладів, які надають медичну допомогу при інсульті за договором з Національною службою здоров’я. Згідно із умовами договору, у кожній такій лікарні цілодобово мають бути фахівці необхідної кваліфікації та обладнання для діагностики і лікування. Наприклад, КТ або МРТ, які дозволяють провести візуалізацію і точно визначити діагноз — без цього медична допомога не є ефективною.
Наш пріоритет - безпечна та якісна допомога для пацієнта. Тому важливо, щоб пацієнти потрапляли саме у ті заклади, які мають відповідний договір з НСЗУ. Він є своєрідним знаком якості. Для цього місцева влада має сформувати в регіоні такі маршрути пацієнта, щоб бригада швидкої доставляла пацієнта не в будь-який найближчий медзаклад, а саме в той, який має відповідний договір з Національною службою здоров’я на лікування інсульту.
????У 2018 році пацієнтів з інсультом госпіталізовували до понад 700 закладів. У 2020 НСЗУ закупила цю послугу у 191 закладу, який відповідав вимогам. В результаті 80% пацієнтів з гострим мозковим інсультом потрапили до цих закладів, а рівень госпітальної летальності впав на 6,2%. Як ми бачимо, важлива не кількість медичних закладів, а їх спроможність надати якісну допомогу.
З’ясувати, де розташований найближчий медичний заклад, який має всі умови для лікування пацієнтів з інсультом, можна за телефоном контакт-центру НСЗУ 16-77. Або на сайті https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts
????Безоплатні послуги, які гарантовані пацієнту з інсультом чи підозрою на нього:
- первинний огляд;
- термінова комп’ютерна томографія або магнітно-резонансна томографія;
- лабораторні та інструментальні дослідження;
- тромболітична терапія включно з необхідними ліками;
- ендоваскулярне лікування (малоінвазивна хірургія судин);
- знеболення всіх етапів діагностики та лікування;
- ліки з Нацпереліку.
Пацієнту з підозрою на інсульт не потрібне направлення лікаря, щоб отримати медичну допомогу безоплатно. Адже це невідкладний стан і людину в медичний заклад часто привозить швидка допомога. І допомогу медики надають безоплатно, незалежно від наявності направлення чи декларації з лікарем.
 

Популярні новини