Loading...

Приймай антибіотики відповідально!Доантибіотичний світ — це який? ????
Це коли людство знову переживає часи, в які навіть звичайна ангіна може стати причиною смерті, або коли людині неможливо забезпечити «прикриття антибіотиками» під час операцій. І не тому що цих антибіотиків немає, а тому, що вони перестали діяти????
Виглядає фантастично, але саме таке майбутнє очікує людство у разі неконтрольованого безвідповідального прийому антибіотиків.
Антибіотикорезистентність — нова проблема світу.
Протягом мільярдів років існування бактерій велика частина з них загинула, але ті, кому вдалось вижити, еволюціонували. Вони стали сильнішими, почали «вчитися» та в результаті — змогли адаптуватися до будь-яких умов????
Добре розвинена система комунікацій у бактерій та можливість передавати знання наступним поколінням роблять резистентність спадковим явищем. Іноді бактерії мікрофлори людини діляться генами резистентності з чужорідними для організму мікробами.
Стійкість бактерій до антибіотиків — це явище закономірне. Однак, якщо створити сприятливі умови, то цей процес пришвидшиться. Наприклад, що частіше використовується антибіотик, тим швидше з'являються та розмножуються бактерії, які втратили чутливість до нього????‍♀️
Дослідження та відкриття нових антибіотиків тривають. За цей час ще більше бактерій стане резистентними до препаратів. Щоб уповільнити цей процес, кожен може зробити свій внесок — відповідально ставитися до вживання антибіотиків, не займатися самолікуванням та поширити цю інформацію серед свого оточення.
Більше про антибіотики дізнавайтесь за лінком https://antibiotics.expert.phc.org.ua
 
 

Популярні новини