Loading...

Профілактичні огляди для людей віком від 50 років. Пресбрифінг НСЗУ 29.07.21✅ Медичні послуги за програмою медичних гарантій закуповуються, відповідно до потреб пацієнтів. У рамках Програми медгарантій-2021 передбачено спеціальні послуги для осіб старших 50 років. Вони можуть попередити проблеми зі здоров’ям, які з віком з’являються частіше. Пройти щорічну комплексну діагностику - чек-ап. Виявити на ранніх стадіях серйозні захворювання та вчасно почати лікування. А також контролювати перебіг хронічних захворювань.
✅ За рекомендаціями фахівців Всесвітньої організації охорони здоров’я, людям, старше 50 років, необхідно контролювати основні показники свого здоров’я. Насамперед:
???? контролювати артеріальний тиск;
???? стежити за рівнем глюкози в крові та індексом маси тіла;
???? щороку проходити діагностичні обстеження щодо розвитку новоутворень.
✅ Не забувати дотримуватися цих основних профілактичних заходів допоможе сімейний лікар або терапевт, з яким укладено декларацію. На сьогодні понад 12 млн людей віком 50+ обрали свого лікаря та уклали з ним декларацію. Серед загальної кількості - близько 7,5 млн жінки та понад 4,7 - чоловіки. Cаме сімейний лікар вчасно розпізнає загрозу здоров’ю пацієнта, зважаючи на чинники ризику та спадковість, допоможе виявити і контролювати хронічні захворювання, призначить профілактичні обстеження, своєчасно спрямує на консультацію до вузького спеціаліста чи направить на проведення діагностичних інструментальних досліджень.
✅ За рецептом свого лікаря пацієнти мають можливість отримувати ліки від хронічних хвороб, зокрема від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, безоплатно або з незначною доплатою. Мова йде про Державну програму реімбурсації «Доступні ліки». Відколи ця програма перейшла в адміністрування НСЗУ і пацієнти отримують ліки виключно за електронним рецептом, що є більш зручним, адже рецепт на ліки пацієнт може отримати навіть не відвідуючи свого лікаря, а лише зателефонувавши йому. Програма «Доступні ліки» дозволяє пацієнту лікуватись без істотних витрат на ліки. А це є дуже важливим для людей старшого віку. З початку року понад 1,5 млн пацієнтів 50+ скористалися перевагами програми реімбурсації.
✅ Програма медичних гарантій чітко визначає перелік послуг, які надаються пацієнтам безоплатно на спеціалізованому рівні. Єдиною умовою для їх безоплатного отримання є направлення лікаря. Ми акцентуємо свою увагу на пріоритетних послугах Програми медгарантій, зокрема, на лікуванні інсульту та інфаркту, а також обстеженнях для ранньої діагностики онкозахворювань. У людей старшого віку ризик гострого інфаркту міокарда, інсульту, онкологічних захворювань значно зростає. У рамках Програми медичних гарантій пацієнти з гострим інфарктом та інсультом отримують все необхідне їм лікування безоплатно. За даними електронної системи охорони здоров’я, з 1 квітня понад 89 тисяч пацієнтів, віком від 50 до 60, зверталися до кардіолога. І отримали безоплатну допомогу за Програмою медичних гарантій.
✅ Лікування онкозахворювань на ранніх стадіях дає пацієнту більше шансів на одужання. Тому в Програмі медгарантій передбачено 6 інструментальних досліджень для виявлення таких захворювань - мамографія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія та бронхоскопія. І лікар, зважаючи на вік пацієнта, чинники ризику, спадковість може направити його на таке дослідження. Для пацієнта воно також є безоплатним.
✅За даними електронної системи охорони здоров’я, з 1 квітня понад 47 тис пацієнтам, старше 50 років, проведено одне з шести видів обстежень для ранньої діагностики раку. За це Національна служба здоров’я України заплатила медичним закладам - у період з 1 квітня - понад 38,5 млн гривень. Зокрема, за період з 1 квітня 24,5 тисяч жінок пройшли мамографію, а НСЗУ оплатила закладам понад 5,5 млрд гривень. Понад 17 тисяч осіб отримали таку медичну послугу як гастроскопію, а НСЗУ перерахувала закладам понад 18 мільйонів гривень. Колоноскопію - обстеження кишечника пройшли понад 4 тисячі пацієнтів, за це виплачено понад 5,7 мільйонів гривень.
✅ Отже, у рамках програми медичних гарантій передбачено весь спектр медичних послуг, які потрібні людям віком 50+, аби підтримувати своє здоров’я у належному стані.
 

Популярні новини