Loading...

Відповіді на поширені питання про лікування COVID-19. Роз’яснення НСЗУ ➡ 12.02.2022 
1⃣ Які лікарні надаватимуть стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 у 2022 році?
Цього року НСЗУ укладає договори з лікарнями на надання медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19 в стаціонарі за 2⃣пакетами медичних послуг.
✅“Готовність до надання медичної допомоги в умовах поширення інфекційних захворювань, епідемій та в інших надзвичайних ситуаціях”. Договір за цим пакетом отримають 199 лікарень. Вони визначені департаментами охорони здоров'я в кожній області та є опорними. Саме ці заклади, в першу чергу, мають лікувати пацієнтів із COVID-19 у стаціонарі.
✅“Стаціонарна допомога пацієнтам з COVID-19”. Лікарні подавали пропозиції на укладення договору до НСЗУ за цим пакетом на власний розсуд. Понад 5⃣0⃣0⃣ лікарень відповідають вимогам, тож надаватимуть стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19.
Перелік закладів за кожним з цих пакетів можна подивитись на сайті НСЗУ в розділі е-Дані на дашборді https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts.
2⃣ Що для пацієнтів є безоплатним в лікарні при госпіталізації з діагнозом COVID-19 чи підозрою на коронавірус?
Лікарні, які уклали договір з НСЗУ за відповідним пакетом, зобов'язані надавати пацієнтам безоплатно весь перелік необхідних для діагностики та лікування медичних послуг. Це:
✅первинний огляд та проведення тестування на COVID-19
✅усі необхідні лабораторні та інструментальні дослідження: такі як загальні аналізи крові та сечі, бактеріологічні дослідження, біохімічний аналіз крові, ЕКГ, УЗД, рентгенографія та інші;
✅медична допомога для лікування коронавірусної хвороби відповідно до галузевих стандартів;
✅забезпечення ліками та знеболенням;
✅цілодобовий лікарський та медсестринський догляд, а також моніторинг показників життєдіяльності для раннього виявлення ускладнень інфекційних захворювань та своєчасне лікування;
✅киснева підтримка, інтенсивна терапія, підключення до апаратів ШВЛ та ЕКМО;
✅консультації інших фахівців,
✅складання плану реабілітації та реабілітаційного маршруту.
3⃣ Коли потрібно звернутися до сімейного лікаря із симптомами коронавірусної хвороби, а коли до 103?
З симптомами ГРВІ та COVID-19 необхідно звертатись до свого сімейного лікаря ????‍⚕????‍⚕ або в той медичний заклад, де працює ваш лікар ???? Навіть якщо людина не має декларації з лікарем, вона може з підозрою на COVID-19 звернутись до найближчого центру надання первинної медичної допомоги. Сімейний лікар, терапевт або педіатр надасть консультативну підтримку, і при необхідності проведе тест на визначення антигену SARS-CoV-2.
????Бригада екстреної медичної допомоги виїжджає до пацієнта з COVID-19 та з підозрою на нього у разі критичного стану пацієнта. Наприклад, якщо у людини спостерігаються такі ознаки: утруднене дихання, дихальна недостатність, підвищення температури вище 38° C, що погано піддається корекції, раптове погіршення стану. Екстрена медична допомога надається у випадку невідкладного стану і не замінює консультації або огляду лікаря первинної ланки.
 

Популярні новини