Loading...

Як отримати в аптеці ліки за електронним рецептом ➡ Роз`яснення НСЗУ 
1⃣ Перший крок, який потрібно зробити, це - отримати електронний рецепт
✔ Електронний рецепт на “Доступні ліки” від серцево-судинних захворювань, астми та діабету ІІ типу виписує сімейний лікар, терапевт або педіатр, з яким пацієнт уклав декларацію.
✔ Первинний електронний рецепт на препарати інсуліну та десмопресин виписує ендокринолог. Але перед цим він має створити індивідуальний план лікування для пацієнта і внести його в електронну систему охорони здоров’я. Протягом терміну дії призначень ендокринолога, зафіксованих у плані лікування, повторні електронні рецепти на інсулін та десмопресин виписувати зможе як ендокринолог, так й сімейний лікар. Для того, щоб отримати повторний електронний рецепт у сімейного лікаря, має бути укладена декларація з лікарем, який надає первинну медичну допомогу.
✔ Пацієнтам з розладами психіки та поведінки і первинні, і наступні рецепти виписує виключно психіатр, з епілепсією - психіатр або невролог. Сімейний лікар цього зробити не зможе.
2⃣ Знайдіть аптеку, де можна отримати відповідні ліки за електронним рецептом
Безкоштовні ліки можна отримати тільки в аптеках, які уклали договір з Національною службою здоров'я України. У 2021 році аптеки укладають окремі договори з НСЗУ за кожним типом програми - “Доступні ліки”, інсуліни, нецукровий діабет, ліки від розладів психіки та поведінки, епілепсії. Такі аптеки мають відповідні наліпки на вході - “Доступні ліки”, “+Інсуліни”.
Щоб дізнатись адресу найближчої аптеки, зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 або подивіться карту аптек на сайті НСЗУ за посиланням.
3⃣ Візьміть з собою мобільний телефон, на який пришла СМС, або роздруковану пам'ятку з номером рецепта і кодом підтвердження
Щоб отримати «Доступні ліки», потрібно повідомити працівникові аптеки 16-значний номер рецепта - продиктувати усно, надати роздруковану інформаційну пам’ятку, надати записку із виписаним номером рецепта, показати на екрані свого телефону смс-повідомленням тощо.
4⃣ Запитайте про наявні препарати та вкажіть код підтвердження, якщо потрібні ліки є в наявності
В аптеці назвіть номер рецепта та запитайте про ліки.
За правилами, співробітник аптеки має спочатку запропонувати пацієнту безоплатні препарати з програми реімбурсації, потім інші наявні в аптеці, на які розповсюджується програма, але за які передбачена доплата. Доплачувати потрібно тільки різницю між вартістю безкоштовного препарату, і того, який доступний за доплату.
Конкретна сума доплати вказана у Реєстрі лікарських засобів, які підлягають реімбурсації.
5⃣ Перед тим, як називати код підтвердження, переконайтесь, що:
✔ в аптеці є саме те торговельне найменування ліків, яке бажаєте отримати;
✔ запропонований лікарський засіб наявний у повному обсязі.
Називати код підтвердження фармацевту потрібно, якщо все влаштовує.Тоді працівник аптеки зі свого боку накладе на рецепт електронний підпис і він буде погашений, а ви отримаєте ліки.
 

Популярні новини