Loading...

Як укласти декларацію з лікарем на дитину? Роз’яснення НСЗУ 
???? Сьогодні – Всесвітній день дитини. Подбайте про здоров'я своєї дитини і укладіть декларацію з лікарем первинки заздалегідь, а не тоді, коли терміново знадобиться консультація лікаря.
???? Укласти декларацію на дитину може будь-хто з батьків. А з 14 років дитина навіть може зробити це самостійно. Проте, згідно з Цивільним кодексом України (ч.2 ст. 285), лікар має повідомляти батькам або усиновлювачам чи опікунам неповнолітньої дитини про стан її здоров'я. За українським законодавством, людина вважається неповнолітньою до 18 років.
???? Батькам дитини молодше 14 років потрібно мати при собі свідоцтво про народження дитини або інший документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави. А також документи, що посвідчують особу та повноваження одного з батьків або іншу особу, яка є законним представником дитини. Якщо дитина має реєстраційний номер облікової картки платника податків, потрібно взяти також і його.
???? Дитині старше 14 років, якщо вона укладає декларацію з лікарем самостійно, потрібно мати при собі паспорт громадянина України (або інший документ, який посвідчує особу). А також реєстраційний номер облікової картки платника податків у разі наявності.
???? Вибрати заклад та вільного фахівця можна з переліку на сайті НСЗУ, у розділі “Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги”.
Щоб було зручніше шукати, оберіть в фільтрах населений пункт та спеціалізацію лікаря (сімейний або педіатр, або обох). Передивіться перелік закладів із фахівцями в таблиці поряд з картою.
Поряд з прізвищами фахівців буде вказано, скільки декларацій з ним вже укладено. У лікарів є ліміти – до 1800 декларацій для сімейного та до 900 для педіатра. Рекомендований ліміт не означає, що лікар не може брати більше пацієнтів - він може це зробити на свій розсуд.
Якщо лікар відмовляє в укладенні декларації, хоча в нього є вільні місця, потрібно звернутись до керівника закладу.
????Також можна пошукати лікаря не в державній амбулаторії чи поліклініці, а в приватному медичному центрі. Вони також підписують договори з НСЗУ на надання безоплатних послуг. Як і лікарі приватної практики. Їх кількість постійно зростає. Так, на сьогодні 262 приватних заклади та 585 лікарів-ФОП надають первинну медичну допомогу за договором з НСЗУ. Щоб знайти їх, потрібно обрати на дашборді форму власності закладу - приватна або ФОП.
???? Якщо у населеному пункті всі сімейні лікарі й педіатри вичерпали ліміт декларацій, потрібно звернутись до місцевого департаменту охорони здоров’я та до НСЗУ.
 

Популярні новини