Loading...

Як знайти аптеку з Доступними ліками за допомогою дешборду. Роз’яснення НСЗУ 
Програма Доступні ліки дозволяє отримати безоплатно, або з невеликою доплатою ліки від серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми. У лютому до програми також додали ліки для пацієнтів, які перенесли інсульт та інфаркт.
Програма реімбурсації працює на амбулаторному рівні і робить доступнішим лікування хронічних захворювань. Адже пацієнтам, які через свій стан здоров'я потребують постійного прийому певних ліків, держава компенсує витрати на лікарські засоби.
Для цього потрібно з електронним рецептом звернутися у аптеку, яка має договір з Національною службою здоров’я. Як знайти таку аптеку? Наприклад, за допомогою дешборду.
????Дешборди знаходяться на сайті НСЗУ у розділі “Е дані”, на вкладці “аналітичні панелі”. Вам потрібен дашборд “Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів (Доступні ліки)”
????Обираємо перший розділ “Електронна карта місць відпуску е-рецептів”. Тут на карті є усі аптеки, які відпускають Доступні ліки.
????На сьогодні більше ніж 1100 аптечних закладів мають договір про реімбурсацію з Національною службою здоров'я. А самих місць відпуску ліків набагато більше - понад 10 тисяч аптек та аптечних пунктів по всій країні.
????Карта місць відпуску ліків є інтерактивною. У фільтрах ліворуч можна обрати:
- область;
- населений пункт і тип населеного пункту;
- форму власності аптеки - комунальну приватну чи ФОП - ліки у них відпускають за однаковими умовами;
- конкретний аптечний заклад;
- тип відділення - це може бути аптека чи аптечний пункт.
????У фільтрі “Є відпущені” оберіть “Так”. Таким чином ви відфільтруєте аптеки, які мають договір, але не відпускали ліки.
????Під картою є таблиця. Тут - інформація про назву аптеки та відділення, телефон, адреса та скільки рецептів погасили в аптеці.
????Обираючи найближчу аптеку, зверніть увагу на термін, впродовж якого ця аптека останній раз погашувала електронний рецепт.
????Якщо це відбулося НЕ впродовж останніх семи днів, краще спочатку зателефонувати в цю аптеку і запитати, чи можуть там видати «Доступні ліки» за електронним рецептом. Телефони аптек є у таблиці.
Зазвичай, аптеки, які відпускають доступні ліки мають на дверях відповідні наліпки. Також, де знаходиться найближча аптека, вам можуть підказати за номером нашого контакт-центру 16-77. Це безкоштовно.
 

Популярні новини