Loading...

Якщо сімейний лікар у відпустці ➡ Роз’яснення НСЗУ 07.08.21



???? Понад 31,5 млн українців вже обрали свого лікаря у центрах надання первинної медичної допомоги, у приватних клініках та серед лікарів-ФОП. Всього понад 1800 надавачів первинної допомоги мають контракт з НСЗУ. В них працює майже 24 тисячі лікарів.
???? Влітку виникає багато питань стосовно відпусток медиків. Нагадуємо, що первинна медична допомога надається пацієнтам безперервно. Але це не означає ❌ в режимі 24/7. Це означає ✅ відповідно до годин прийому лікаря. Також це означає: ✅ під час відпустки одного лікаря, надавач первинної медичної допомоги забезпечує його заміну на іншого. І повідомляє про це пацієнтів.
 
 
Ось яким чином:
➡ розміщує інформацію безпосередньо у центрі чи в амбулаторії, в доступному для пацієнтів місці;
➡ розміщує інформацію на веб-сайтах, у соцмережах відповідного надавача (наприклад: https://bit.ly/3iu0MoC, https://bit.ly/3ytzN1X, https://bit.ly/3CwLmYG). Звичайно, якщо заклад має власні веб-сторінки;
➡ індивідуально повідомляє телефоном чи в інший спосіб пацієнтів, уже записаних на прийом до лікаря.
???? У лікаря, що працює на заміні, пацієнт може розраховувати на весь обсяг послуг, який входить у пакет первинної медичної допомоги. Тобто лікар на заміні може надати консультацію, здійснити огляд, виписати електронне направлення на потрібні аналізи чи обстеження. У разі необхідності - сформувати в електронній системі охорони здоров’я медичний висновок про тимчасову непрацездатність або видати вакцинованому пацієнту міжнародне свідоцтво про вакцинацію.
???? Щодо електронного рецепту на “Доступні ліки”, то його може видати лише той лікар, з яким у пацієнта укладено декларацію. Тому радимо:
➡ лікарям перед тривалими відпустками звірити дату останнього створення електронного рецепту та тривалість призначеного курсу лікування “Доступними ліками”. Якщо у пацієнтів закінчуються лікарські засоби, які вони отримали за попереднім електронним рецептом, варто нагадати їм про візит або виписати е-рецепт дистанційно;
➡ пацієнтам контролювати кількість лікарського засобу, який залишився і не чекати до останнього, щоб отримати новий рецепт. Адже лікар навряд чи знайде час виписати такий рецепт “сьогодні на сьогодні”.
???? Наступний електронний рецепт на “Доступні ліки” можна виписати навіть до закінчення терміну попереднього:
➡ за 7 днів, якщо рецепт було виписано на термін від 21 дня;
➡ за 3 дні, якщо термін є меншим за 21 день.
Також заздалегідь плануючи відпустку, лікар може виписати пацієнтові ліки розраховані відразу на тримісячний курс лікування.
???? Потурбувавшись про своїх пацієнтів та повідомівши їх про відпустку, лікарі зможуть спокійно відпочивати. А пацієнти знатимуть, до якого сімейного лікаря звертатись у разі необхідності.
 

Популярні новини