Loading...

Яку безоплатну медичну допомогу можна отримати в приватних лікарнях. Роз'яснення НСЗУ????Українці можуть укладати декларацію з сімейним лікарем, консультуватись у вузьких спеціалістів, проходити обстеження на раннє виявлення новоутворень та отримувати інші медичні послуги у приватних лікарнях.
❗Безоплатна допомога надається тільки тими приватними центрами та лікарями-ФОП, які уклали договори з НСЗУ. А обсяг допомоги, яку можна отримати безоплатно, залежить від пакету, за яким заклад підписав контракт із Національною службою здоров’я.
На яку саме безоплатну медичну допомогу можна розраховувати в приватних лікарнях у 2022 році та як її отримати❓
????Доступ до безоплатних медичних послуг на всіх рівнях медичної допомоги не змінився та відбувається за однаковими для всіх правилами. Так, якщо пацієнти укладають декларацію із сімейним лікарем, педіатром або терапевтом, які працюють у приватній лікарні або є фізичною особою-підприємцем, то й обслуговуються у них безоплатно. Тобто отримують консультації, базові аналізи та обстеження, призначення, електронні рецепти на “Доступні ліки” та на інсулін - безоплатно.
????Консультації вузьких спеціалістів доступні у приватних закладах, які уклали договір з НСЗУ за амбулаторним пакетом. Повна його назва - “Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація в амбулаторних умовах”. ✅Отримати консультації безоплатно можливо за наявності е-направлення. ❌Без направлення можна звернутись до гінеколога, психіатра, нарколога, стоматолога, фтизіатра та лікаря, у якого пацієнт із хронічними захворюваннями перебуває під наглядом.
????У приватних центрах також можна безоплатно спостерігати за перебігом вагітності та зробити всі необхідні обстеження, готуючись до пологів. Для цього потрібно обрати заклад, який має договір з НСЗУ за пакетом “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”. Направлення до гінеколога для спостереження вагітності - не обов’язкове.
????Пріоритетні амбулаторні послуги з раннього виявлення новоутворень також можна проходити у лікарів-ФОП та у приватних центрах. У тих, які уклали договір з НСЗУ за пакетами “Мамографія”, “Бронхоскопія”, “Колоноскопія”, “Гістероскопія”, “Цистоскопія” та “Гастроскопія”. Для обстеження пацієнт або пацієнтка повинні мати електронне направлення,
Також приватні заклади за договором з НСЗУ у 2022 році надають мобільну паліативну допомогу, послуги гемодіалізу, послуги з реабілітації та інші. Щоб отримати ці послуги, у пацієнтів має бути електронне направлення.
Скільки приватних закладів надають безоплатну допомогу та як дізнатись, яку саме ❓
Наразі понад 1000 приватних закладів по всій країні надають медичні послуги пацієнтам безоплатно за Програмою медичних гарантій. Щоб дізнатись, які саме безоплатні послуги надає приватний заклад, необхідно відкрити на сайті nszu.gov.ua дашборд. Або зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Крім того, заклади, що уклали договір з НСЗУ, обов'язково мають відповідні наліпки на дверях. А в реєстратурі таких закладів можуть розповісти, які саме послуги вони надають безоплатно.
 
 

Популярні новини